Spojenaskolapp.sk

Vai online izglītība uzvarēs klasisko izglītību?

Dafna Kollere, bezmaksas online izglītības platformas Coursera veidotāja uzskata credite nebancare rapide, ka iegūt kvalitatīvu izglītību, ir jābūt tikpat viegli, kā ieslēgt ūdeni. Pēc viņas domām, tuvākajā nākotnē, online izglītība ieņems ļoti svarīgu lomu mūsu dzīvē.

Vai online izglītība uzvarēs klasisko izglītību?
Pagaidām, vēl nav redzamas nekādas pazīmes, kas liecinātu par to, ka lielākais vairums cilvēku, vēlētos tradicionālo diplomu nomainīt pret online izglītību, vismaz bakalauru izglītības līmenī. Ir iespējams, ka maģistratūras izglītība, tādā veidā tiks veiksmīgi nomainīta, bet bakalauru izglītībā, visticamāk sāksies apmācības procesa transformācija: kļūs pieejami kvalitāti online materiāli un tie kļūs par apmācības galveno sastāvdaļu un studenti ieradīsies auditorijās, lai pēc iespējas aktīvāk sadarbotos ar profesoru.

Dafna uzskata, ka ar laiku, pateicoties online izglītībai, visas universitātes izmainīsies, iekaitot pat pašas labākās, tāpēc, ka nesaglabāsies, tik ierastā, lekciju lasīšana. Viņa uzskata, ka tieši tas, ir ļoti labi. Lekcijas – nav efektīvākais apmācības veids, jūs, lekciju laikā, varat cilvēkus iedvesmot, varat uzburt nepieciešamo ainu un sniegt daudz informācijas, bet, ja jūs gribat studentiem kaut ko reāli iemācīt, tad ir nepieciešami, interaktīvās sadarbības modeļi.

Tā, kā izglītojošās online platformas sniedz iespēju mācīties labākajās pasaules universitātēs, pastāv briesmas, ka to plašā izplatīšanās sagraus mazās augstskolas: kas tajās gribēs mācīties, ja būs iespēja pierakstīties uz interneta kursu Stenfordas universitātē. Dafna saka, viņai liekas, ka online mācības ir kā mācību grāmata, kuru var izmantot jebkurā augstskolā, lai ar to palīdzību mācītu studentus imprumut rapid cu buletinul.

Motivācija
Mācīties online kursos, tas tomēr nav tas pats, kas patstāvīgi apgūt kādu no priekšmetiem. Cilvēkam vajag būt ļoti motivētam, lai viņš mācītos pats, ar grāmatas palīdzību, turklāt, cilvēks nav spējīgs novērtēt, vai viņš mācās pareizi, grāmata nav spējīga sniegt atgriezenisko saiti. Bet, online kursi un cilvēki, kas tos izmanto, ļauj saņemt zināšanu un prasmju novērtējumu. Auditorija, kas var mācīties, izmantojot online avotus, visu laiku palielinās un šodien, platformas veidotāji var sniegt šo iespēju milzīgam cilvēku skaitam.

Kad runā par online izglītību, bieži saka, ka vajag būt ļoti motivētam cilvēkam, lai pabeigtu apmācības kursu. No vienas puses, tā ir taisnība. Bet, no otras puses, vajag saprast arī to, ka mācīties pašam, pēc mācību grāmatas ir daudz sarežģītāk. Turklāt, kad cilvēki apvaino online kursus tajā, ka tos nav iespējams pabeigt, nav izslēgts, ka viņi mazliet melo. Kaut gan statistika liecina to, ka online kursus pabeidz tikai 5% cilvēku. Pacentīsimies tikt skaidrībā, kā rodas šis cipars. Daļa to cilvēku, kuri nospiež pogu “pieteikties” pat neparādās saitē, tas nozīmē, ka vispār nesāk mācīties. No tiem cilvēkiem, kuri ir sākuši apmeklēt nodarbības atkrīt vēl puse, tāpēc, ka viņi ir pierakstījušies uz nepareizajiem kursiem, piemēram, “astrobioloģija”, cilvēki uzskata, ka tas ir saistīts ar astroloģiju, bet izrādās, ka tas ir zinātniskai kurss. Tātad, ir palikusi aptuveni ceturtā daļa, bet arī šeit, cilvēki dalās divās grupās, viena no tāmi, skatās video un nepilda mājas darbus, jo viņi nekad nav vēlējušies pabeigt kursus. Rodas jautājums, cik cilvēku pieteicās kursiem ar patiesu vēlmi tos pabeigt?

Turpinājums nākamajā rakstā.

© 2021   www.Spojenaskolapp.sk