Spojenaskolapp.sk

Vai online izglītība uzvarēs klasisko izglītību (turpinājums)?

Datori, Coursera un bērni
Ja runājam par datora nozīmi bērna dzīvē, tad uzreiz vajag runāt arī par līdzsvaru. Protams, bērniem ir vajadzīgi ierobežojumi. Līdzsvars, nozīmē to, ka bērni savu laiku pavada ne tikai sēžot pie datora, bet arī spēlējoties svaigā gaisā. Tātad, viņu dienas kārtībā ir gan dators, gan spēles svaigā gaisā. Ja viņu diena ir sakārtota tādā veidā, tad viņiem ir iespējas daudz ko iegūt. Piemēram, viņi var skatīties izglītojošas programmas, bet tas nenozīmē, ka viņi nespēlēs ar spēles. Bērniem konkrēts laiks ir jāpavada svaigā gaisā, jānodarbojas ar sportu, jāsatiekas ar draugiem, bet tas nenozīmē, ka bērniem ir jāliedz pieeja datoram. Līdzsvars, katru dienu var būt citādāks, ja bērns vakar vairāk laika pavadīja pie datora, tad šodien, viņam vairāk laika ir jāpavada svaigā gaisā. Tieši tāpat ir arī ar laika apstākļiem, piemēram, šodien spīd spoža saulīte un bērns pats negribēsies iet pie datora, bet ja rīt līst lietus un bērnam nav ko laukā darīt, tad, attiecīgi, viņš vairāk laika pavadīs pie datora.

Coursera nav bērnu izglītojošo programmu, platforma ir paredzēta ieaugušajiem cilvēkiem un netaisās pāriet uz bērnu programmu tirgu. Tajā var atrast kursus, kuri ir paredzēti pārejai no skolas uz universitāti. Platformu izmanto arī vecāko klašu skolnieki , kuri grib labāk sagatavoties koledžai, iemācīties papildus materiālus vai arī tikt skaidrībā, kādu priekšmetu vēlās mācīties. Iedomājieties, ja jūs esat vidusskolnieks, jums īsti nav saprašanas par to kas ir lingvistika vai psiholoģija, tāpēc, ka tādus priekšmetus skolā nepasniedz. Protams, ka ir arī tādi bērni, kuri jau 13 gados izmanto Coursera, bet viņi nav galvenā mērķauditorija. Programma ir paredzēta augstākajai izglītībai un to ir veidojuši lieliski darbinieki, kuri tajā labi orientējas, bet viņiem nav nekādas pieredzes, programmu veidošanā priekš bērniem. Ļoti talantīgi bērni ir spējīgi gūt labumu arī no universitātes kursiem, bet lai izveidotu programmu, speciāli paredzētu bērniem, tad mums ir vajadzīgs pavisam cits, sadarbības partneru loks, kā arī cits biznesa modelis.

Dafna Kollere cer, ka pavisam ātri, online izglītība tiks ieviesta arī vidusskolās, bet sākumskolās, bērniem līdz 11 – 12 gadiem, izglītībai vajadzētu būt pēc iespējas vairāk taktiskai. Tai vajadzētu pēc iespējas vairāk mācīt bērnus sadarboties ar citiem cilvēkiem, attīstīt personību, mācīties domāt. Sešus – septiņus gadus veciem bērniem nevajadzētu pilnībā sadarboties ar cilvēkiem online, kā to dara studenti platformas Coursera ietvaros. Viņiem vajag ar cilvēkiem sadarboties personīgi, arī priekš tam, lai varētu iemācīties atpazīt cilvēku sejas izteiksmes un nolasīt ķermeņa valodu.

Online izglītības mīnusi
Par dažiem no tiem mēs jau runājām: mācīties online ir grūti, ja jūs neesat spējīgs koncentrēties un neesat pietiekami motivēts. Motivācija daļēji ir atkarīga no platformas veidotājiem, bet daļēji arī no jums. Pie tāda secinājuma nonācis Spānijas salīdzināšanas portāls.

Vēl viens, ļoti svarīgs mīnuss ir iegūto zināšanu reāla novērtēšana. Masveida apmācības procesā, kad vienā kursā mācās aptuveni viens tūkstotis cilvēku, ir uzdevumi, kurus dotajā attīstības etapā, nav iespējams novērtēt, piemēram, garas esejas vai sarežģītus matemātiskos secinājumus. Lai to izdarītu, ir vajadzīgs eksperts, bet ekspertu ir maz, bet skolnieku daudz.

© 2021   www.Spojenaskolapp.sk