Spojenaskolapp.sk

Pasaulē labākās izglītības sistēmas

Dienvidkoreja
Japāna un Dienvidkoreja cīnās par 1. vietu reitingā. Bet vai jūs zināt, ka Dienvidkorejā, bērni, bieži vien, apmeklē skolu septiņas dienas nedēļā.

Lasītprasmes un rakstītprasmes līmenis valstī ir 97,9%, no tiem vīrieši ir 99,25, sievietes – 96,6%. IKP 2014. gadā sastādīja 34795 dolārus.

Japāna
Izglītības sistēmas bāze balstās uz jaunākajām tehnoloģijām, tas ļauj ieņemt vadošās pozīcijas zināšanu līmenī un problēmu risināšanu līmenī. IKP – aptuveni 5,96 triljoni ASV dolāru.

Singapūra
Singapūra ir līderis pirmskolas izglītības sistēmā, tai ir labi rādītāji arī citās jomās, kuri nodrošināja tai trešo vietu reitingā. IKP – 64584 dolāri.

Honkonga
Honkongas skolās, pārsvarā ir britu mācību sistēmas. Pirmskolas, vidējā un augstākā izglītība atrodas ļoti augstā līmenī. Mācības notiek angļu valodā un vienā, no japāņu valodas dialektiem.

Somija
2012. gada līderis savas pozīcijas ir atdevis Āzijas konkurentiem, bet neskatoties uz to, daudzi joprojām, uzskata Somijas apmācību sistēmu, par vislabāko pasaulē, kaut gan patiesībā, tā tāda nemaz nav. Viens, no galvenajiem trūkumiem, izrādās ir bērnu vecums, jo Somijā, bērni sāk apmeklēt skolu no 7 gadu vecuma. Izglītība, Somijā, ir bez maksas, IKP – 36395 dolāri.

Lielbritānija
Par izglītības jautājumiem Lielbritānijā lemj Anglijas, Skotijas, Ziemeļīrijas un Velsas valdība. IKP – 38711 dolāri. Pēc Pīrsona indeksa, Lielbritānija ieņem otro vietu Eiropā un sesto vietu pasaulē.

Kanāda
Kanādas skolās, apmācība notiek angļu un franču valodās. Lasītprasmes un rakstītprasmes līmenis ir ļoti augsts – 99%, gan vīriešu, gan sieviešu vidū. Kanādā, ir vislielākais koledžu abiturientu skaits. Kanādiešiem jau no 18 gadiem ir iespēja mācīties 16 koledžās, kuras atrodas dažādās provincēs. Mācību laiks – 180 – 190 dienas. Rezultāti kļūs vēl labāki, ja līdzekļi tiks investēti sākumizglītībā. IKP – 44656 dolāri.

Nīderlande
Zems investīciju līmenis, vāja plānošana un vidējās izglītības vadīšana. IKP – 42586 dolāri.

Īrija
Liels lasītprasmes un rakstītprasmes līmenis – 99%, vīriešu un sieviešu vidū. Izglītība valstī ir bez maksas priekš visiem līmeņiem – sākot ar pirmskolas un beidzot ar koledžu vai universitāti. Par mācībām maksā tikai citi, Eiropas valstu studenti. Īrijas valdība, katru gadu izglītībā investē 8,759 miljonus eiro.

Polija
Par izglītības sistēmu Polijā atbild Izglītības Ministrija. Pēc Pīrsona indeksa, Polija ieņem 4. vietu Eiropā un 10. vietu pasaulē. IKP – 21118 dolāri.

Dānija
Izglītības sistēma Dānija sastāv no pirmsskolas, sākumskolas, vidējās un augstākās izglītības, kā arī no pieaugušo izglītības. Vidējās izglītības posmā papildus tiek iedalītas ģimnāzijas, kopējās sagatavošanas programma, utt. Arī augstākajā izglītībā ir pieejamas vairākas programmas. Izglītība, bērniem līdz 16 gadiem ir obligāta. IKP – 57998 dolāri.

Vācija
Vācija cenšas radīt izglītības sistēmu, kura būs viena no vislabākajām pasaulē, Izglītība ir pilnībā valsts ziņā un tai, attiecīgi, nav nekāda sakara ar pašvaldībām. Bērnu dārzu apmeklēt nav obligāti, bet vidējās izglītības sistēmā darbojas piecu veidu skolas. Vācijas universitātes, tika atzītas par labākajām pasaulē. Speciālisti uzskata, ka tās veicina, labas izglītības izplatīšanos Eiropā. IKP – 41248 dolāri.

© 2021   www.Spojenaskolapp.sk