Spojenaskolapp.sk

Kur mācīties. Izglītība ārzemēs.

Jaunie cilvēki, bieži vien, pēc vidusskolas beigšanas ir neziņā – uz kurieni lai dodas mācīties? Tiem, kuriem ir iespēja mācīties ārzemēs, nezina, kuru valsti lai izvēlās un viens aiz otra rodas jautājumi: “Kura valsts man ir vispiemērotākā?”, “Vai es tur jutīšos labi, spēšu iedzīvoties? “, “Kuras valsts kultūra manī izraisīs vismazāko šoku?”, “Kā es pavadīšu brīvo laiku”, “Vai man būs iespēja strādāt? “. Tā ir tikai ļoti maza daļa jautājumu, kuri rodas nākamajiem studentiem. Studentu vecākiem ir citas problēmas, daudz praktiskākas, viņi uztraucas par to, cik dārga būs dzīve izvēlētajā valstī un cik droši šajā valstī ir atrasties.

Tātad, kam vajag pievērst uzmanību, izvēloties valsti.
Pirmām kārtām, jums ir jāsaprot, ka katra valsts ir unikāla un ļoti atšķirīga no pārējām valstīm un tas nozīmē, ka mācības katrā valstī krasi atšķirsies. Bet, eksperti, šajos jautājumos apgalvo, ka mācības, ir tikai viena medaļas puse un lai izvairītos no sarežģījumiem, jums vajag pievērst savu uzmanību, vēl ļoti daudziem faktoriem.

Savu uzmanību, jums jāpievērš arī mācību programmām. Tātad, pirms izvēlēties valsti un augstskolu, nav mazāk svarīgi uzzināt, vai tur būs iespēja, apgūt jūs interesējošo specialitāti angļu valodā.

Iestāšanās noteikumiem. Rūpīgi vajag iepazīties arī ar iestāšanās noteikumiem jūsu izvēlētajā augstskola. Pajautājiet sev, vai jūs būsiet spējīgs tos izpildīt? Katrā valstī un katrā augstskolā, iestāšanās noteikumi atšķiras, tāpēc izvēlies to augstskolu, kuras noteikumi jūs apmierina. Ja ir radušās kādas neskaidrības, tad ir jālūdz padoms mācību konsultantam ārzemēs.

Angļu valoda. Visticamāk, ka savu nākamo profesiju, jūs apgūsiet angļu valodā, bet, nav izslēgts, ka tajā valstī, uz kuru jūs taisāties doties, iedzīvotāji runā savas valsts valodā, kura nav angļu valoda. Pajautājiet sev, kā jūs jutīsieties valstī, kurā visi runā svešā valodā? Vai jūs esat gatavs apgūt vēl vienu svešvalodu?

Izdevumi un iespēja strādāt. Katrā valstī ir atšķirīga ne tikai valoda, bet arī dzīves līmenis, tāpēc, jums vajag rūpīgi izvērtēt savas iespējas, bet konkrētāk, kāda naudas summa jums ir vajadzīga katru mēnesi, vai vecāki būs spējīgi jums palīdzēt, ja jā, tad kādos apmēros. Ja vecāki nav spējīgi nodrošināt visu nepieciešamo naudas summu, tad vajag apsvērt domu par piestrādāšanu, bet ir jāsaka, ka ne jau visās valstīs sameklēt darbu ir tik vienkārši, kā mums liekas. Arī samaksa par darbu, katrā valstī ir ļoti atšķirīga.

Mājoklis. Tev jārēķinās arī ar to, ka mācību laikā, tev būs nepieciešams mājoklis. Tātad, tu vari īrēt dzīvokli vai istabu vai arī iekārtoties kopmītnēs. Jebkurā gadījumā, tev vajag ņemt vērā šos izdevumus.

Maksa par mācībām. Visiem ir skaidrs, ka katrā valstī, maksa par mācībām, ir atšķirīga, svarīgi ir uzzināt, vai ir iespēja, šajā mācību iestādē, saņemt stipendiju vai kādu citu finansējumu.

Internacionālā vide. Rēķinieties ar to, ka valstī, kurā jūs esat nolēmis pavadīt savus turpmākos dzīves gadus, jūs sastapsieties ar pavisam citu kultūru un citu dzīves veidu. Tāpēc, kārtīgi apdomājiet, kuras valsts vide un kultūra, jums ir visvairāk pieņemama.

© 2021   www.Spojenaskolapp.sk